Size Bir Telefon Kadar Yakınız...
+90 532 174 13 20
+90 414 503 51 51
Dil Seçin
tr
Dil Seçin
tr

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm SistemleriHırsız Alarmı Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri işyerlerinde, villalarda, fabrikalarda ya da evlerde hırsızlık gibi durumlar söz konusu olduğu zaman kişileri uyaran ve haber veren güvenlik sistemlerine verilen isimdir.

Evlerin ve işyerlerinin artık olmazsa olmaz sistemlerinden olan alarm sistemleri her daim ihtiyaç duyulan temel sistemlerin başında gelmektedir.

Şanlıurfa’da hırsızlık vakaları artarak devam etmektedir.

Günümüzde hırsızlık, gasp ve soygun gibi durumlarda müdahale yapılmasını kolaylaştıran bu sistemler, gün geçtikçe teknolojinin de ilerlemesi sayesinde her geçen gün daha iyiye giderek kendini geliştiren uygulamalardır.

Kötü amaçlı eylemleri önlemek ya da caydırmak için kullanılan hırsız alarm sistemleri hırsızlığın yapılması anında alarmın devreye girmesini sağlayan sistemlerdir.

Şanlıurfa’da yaşanan veya yaşanması muhtemel hırsızlık olaylarına karşı; ev, işyeri, site, fabrika, kurum ve kuruluşlar gibi yerlerin olmazsa olmazı olan;

Polsan Hırsız Alarm Sistemleri temel olarak ikiye ayrılmaktadır.Şanlıurfa Hırsız Alarm SistemiBunların ilki kablolu alarm sistemi ikincisi ise kablosuz hırsız alarm sistemleridir.

Uygulama yapılacak olan alana göre değişiklik gösteren bu sistemlerin kendi özelliklerine göre avantajları bulunmaktadır.

Kablolu Hırsız Alarm Sistemi

Kablolu hırsız alarm sistemleri isminden de anlaşılacağı üzere bir elektrikçi tarafından uygulamasının yapılması gereken sistemlerdir.

Bu alarm sistemleri kablosuz olanlara nazaran daha az bakım gerektiren sistemlerdir.

Aynı zamanda Kablolu bir sistem olduğundan dolayı kabloların gizli olması gerektiği için profesyonel bir kurulum yapılması oldukça önemlidir.

Böylelikle Kablolu hırsız alarm sistemleri kontrol paneline bağlı olan elektronik sensörler üzerinde çalışmaktadır.

Sizler de Polsan Kamera ve Güvenlik Sistemleri Firmamızda; Şanlıurfa hırsız alarmı sistemi konusunda uzman ekiplerimizce kurulum ve montaj işlerinizi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemi

Kablosuz alarm sistemleri; kablolu alarm sistemlerine göre kullanım kolaylığı sağlayan ve üstelik kurulumu daha kolay olan sistemlerdir.

Bu sistemler genel olarak yeni kablolamanın yapılamadığı alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır.

Tarihi bina ya da müze gibi korunması gereken önemli alanlar için; kablosuz alarm sistemleri oldukça kullanışlı sistemlerdir.

Bu sistemler radyo sinyalleri aracılığı ile bir kontrol paneline bağlı olarak pille çalışan sensörleri kullanarak çalışmaktadır.

Kablosuz Alarm sisteminin dezavantajı ise bu sistemlerin sensör pillerinin belli aralıklar ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsızlık alarm sistemlerinin nasıl çalıştığına bakacak olursak; Bu sistemler olay anında alarm sistemini devreye sokarak çalışan sistemlerdir.

Alarmın devreye girmesi ile içeride ve dışarıda sirenler çalmaya başlamaktadır. Bu eylem sonrasında alarm takip merkezleri devreye girmektedir.

Şanlıurfa’da yaşanması muhtemel hırsızlık olaylarını önlemeye yarayan en önemli sistem hırsız alarm sistemleridir.

Bu sistemin nelerden oluştuğunu bilmek gerekmektedir.

Temel olarak hırsız alarm sistemleri ana kasa, hareket dedektörü ve şifreleme panelinden oluşmaktadır.

Ana kasanın içinde akü, trafo ve devre kartı yer almaktadır.

Trafoda 220 voltluk gerilim 12 Voltta düşürülmektedir. Bunun sebebi bu sistemlerde çalışma gerilimleri genellikle 12 Volttur.

Akü ise elektrik kesintilerinin yaşandığı durumlarda hırsız alarm sisteminin aksamadan çalışmasını sağlamaktadır.

Devre kartında ise iki önemli kısım bulunmaktadır. Bunlar ana işlemci ve röledir.

Polsan Hırsız Alarm SistemiHırsız Alarm Sistemleri

Polsan alarm sisteminde bulunan şifreleme paneli ise; Alarm çalması durumunda şifrenin girilerek çalan alarm sireninin durdurulmasını sağlayan  paneldir.

Ayrıca bu panel ile alarm kurma ve kapama işlemleri yapılmaktadır.

Üstelik Cep telefonunuz ile; uzaktan alarm sisteminizi kurabilir, kapatabilir hatta entegre kamera sistemleri sayesinde evinizden veya uzak yerlerden de izleyebilirsiniz.

Hareket dedektörü ise hırsızlık anında ısı yayan ve hareket eden canlı objelerin yaydığı ısılar sayesinde yayılan ışık parçalarını algılayarak harekete geçmektedir.

Sizlerde hırsızlığa karşı önlem almak ve korunmak için özellikle Polsan Güvenlik Sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistemleri Kullanım Alanı Nedir?Hırsız alarm sistemleri

Şanlıurfa Hırsız Alarm sistemleri; genel olarak ev, işyeri, fabrikalar, tarihi bina ve müzeler, oteller, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşlarında vs.. meydana gelebilecek tehlikelere ve hırsızlık olaylarına karşı, bulunan alanları 7/24 koruyan sistemlerdir.

En güvenilir elektronik koruma yöntemlerinden birisi olan bu sistemler; ikaz ve ihbar özellikleriyle sadece maddi değil aynı zamanda hayati bir koruma da sağlamaktadır.

Son olarak; Hırsızlığı önlemek, olay meydana geldikten sonra yaşanan maddi kayba göre çok daha ucuz  ve güvenlidir.

Bu sebeple Şanlıurfa’da da 7 gün/24 saat kesintisiz hizmet sunan  Polsan Hırsız Alarm Sistemleri;  bundan böyle istenmeyen olayların yaşanmaması ve sürekli gözetim altında tutulması adına en sağlıklı çözümdür.

Şanlıurfa’da bulunan Polsan Güvenlik Sistemleri ofisimize gelerek, hırsız alarm seti seçenekleri arasından seçiminizi yapıp güvenliğinizi bundan böyle en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Polsan Güvenlik Sistemleri olarak, Şanlıurfa’da;

Polsan Güvenlik Sistemleri ile Kontrol Sizde….

Ara